151 . آشنایی با امامان ؛ امام نقی (ع)

 

پیرو این پست :

یونس نقاش ، در سامراء همسایه امام هادى علیه السلام بود، پیوسته به حضور امام علیه السلام شرفیاب مى شد و به آن حضرت خدمت مى کرد.یک روز در حالى که لرزه اندامش را فرا گرفته بود محضر امام آمد و عرض ‍ کرد:سرورم ! وصیت مى کنم با خانواده ام به نیکى رفتار نمایید!
امام فرمود:چه شده است ؟
عرض کرد:آماده مرگ شده ام .
امام با لبخند فرمود: چرا؟
عرض کرد:موسى بن بغا(از سرداران قدرتمند متوکل عباسى بود) نگین پر قیمتى به من فرستاد تا روى آن نقشى بندازم . موقع نقاشى نگین شکست و دو قسمت شد. فردا روز وعده است که نگین را به او بدهم ، موسى بن بغا که حالش معلوم است اگر از این قضیه آگاه شود، یا مرا مى کشد، یا هزار تازیانه به من مى زند.
امام نقی علیه السلام فرمود:برو به خانه ات جز خیر و نیکى چیز دیگر نخواهد بود. فرداى آن روز یونس ‍ در حال لرزان خدمت امام رسید و عرض کرد:فرستاده موسى بن بغا آمده تا نگین انگشتر را بگیرد.
امام فرمود:نزد او برو جز خوبى چیزى نخواهى دید.
یونس رفت و خندان برگشت و عرض کرد:سرورم ! چون نزد موسى بن بغا رفتم ، گفت : دخترانم بر سر نگین با هم دعوا دارند ممکن است آن را دو قسمت کنى تا دو نگین شود؟ اگر چنین کنى تو را بى نیاز خواهم کرد.
امام علیه السلام خدا را سپاسگزارى کرد و به یونس فرمود:به او چه گفتى ؟گفتم : مرا مهلت بده تا درباره آن فکر کنم که چگونه این کار را انجام دهم .
امام فرمود: خوب پاسخ دادى.
بدین گونه ، یونس نقاش ، از مشکلى که زندگى او را تهدید مى کرد رهایى یافت .

 

 .......................................................................................................

پ ن 1 : این داستانها رو من از کتاب قصه های 14 معصوم برای مطهره میگم که کتاب کودکانه ای هستش و داستانها به زبان کودکانه است ولی تو اینجا که می نویسم از تو نت جستجو می کنم و معمولا یه داستان خلاصه ای ازش پیدا می کنم

پ ن 2 : این داستان رو چند روز قبل برای مطهره تعریف کردم ولی این پست رو امروز دیدم و فوری یاد داستان اومدم و گفتم حتما باید بذارمش

راستش یه دعایی هم کردم گقتم ای امام نقی خودت کمکم کن که بتونم این داستان رو اینجا بذارم

امروز روز شلوغی داشتم ولی تو گذاشتن این داستان خود حضرت کمک کردن و مطهره بر خلاف همه روزهای پیش (تو چندماهه گذشته ) خوابید و محمدحسین هم

و خونه آروم بود برای گذاشتن این پست

 

لطفا کلیک کنید


 

/ 2 نظر / 25 بازدید
مامان آریا

سلام عزیزم بسیار ازت ممنونم اجرت با امام هادی النقی ( علیه اسلام ) ممنونم بابت لینک منم امروز پستم رو می ذارم پر کاهی تقدیم به امام هادی النقی (علیه السلام)

فاطمه

اگه لطف کنید مشخصات کامل کتاب رو بذاریدممنون میشم.